THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Mám velkou radost, že se té drobné brejlaté bosé holce s kytarou a uhrančivým hlasem podařilo vydat nahrávku na vinylu. Dokonce na bílém vinylu. Její skladby i koncerty jsou chvilkou, kterou bych připodobnil k tomu, když poprvé v klukovských letech klíčovou dírkou cizí koupelny šmírujete živé dámské tělo. Je to zážitek opředený trochou tajemství a uchovává si svou pravdomluvnou intimitu. Současně musím dodat, že ačkoliv z jejího koncertu můžete předávat svědectví o tom, že jste viděli něco velmi křehkého, tato deska současně nese známky ambiciózního umělce, který dobře ví, co dělá a proč to dělá.
"vyrůstá nová generace velmi talentovaných písničkářů"
Jihočeské studio Low Resolution dodalo nahrávce přesně ten feeling, který by tam měl být, svým málem do mlýnku přispěl Cikál (DEPAKINE CHRONO, NAAB, …), který dodal do některých částí bicí a principál studia Hromy (FIVE SECONDS TO LEAVE) dohrál do jedné skladby basu a ruchy. Tím současně i předesílám, z které scény ODEUR DE VIOLETTES povstala. Nečekejte však jakékoliv stopy po noisu, hardcoru nebo postrocku. Tím hlavním je tu tedy akustická kytara a zpěv. Opravuji se. Tím opravdu hlavním je zpěv. Kytara je jen jakýsi podkres. Hrotem nahrávky je nádherný hlas, který se vám zavrtá hluboko do uší a někde hluboko ve vás dokáže zažehnout plamen, k jehož světlu a teplu se budete rádi vracet. Tahle holka v ošumělé módě má totiž talent zpívat tklivé melodie, které okouzlují svým člověčenstvím, přemýšlivostí i temperamentem současně. Záhadou mi sice stále je to, proč se stydlivě maskuje za angličtinu, když náměty textů by pohodlně obstály i v domácím jazyce, ale snad i k tomu jednou dojde. Dámy a pánové... Předkládám vám živoucí důkaz o tom, že nám tady vyrůstá nová generace velmi talentovaných písničkářů.
7,5 / 10
Vydáno: 2012
Vydavatel: Pure Heart rec, NAAB, Hluch Crew
-bez slovního hodnocení-
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.